​Na pewno wiesz dobrze, że sposób odżywiania ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Tak samo jest z piciem niektórych płynów, jak np. herbata. Istnieje wiele gatunków herbat i większość z nich ma jakiś wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Niektóre herbaty zawierają substancje, które mają działanie podobne do leków, zatem mogą znacząco poprawiać jakość naszego życia. Dlatego też zawsze warto zaznajomić się z rodzajem herbaty, który mamy zamiar wypróbować. Bardzo istotne jest to również w przypadku dzieci czy kobiet w ciąży, którym nie poleca się pewnych gatunków herbat.

Popularna yerba mate

Od jakiegoś czasu ogromną popularność zyskała herbata yerba mate. Jest to herbata z ostrokrzewu paragwajskiego. Posiada ona szereg prozdrowotnych właściwości, między innymi pomaga zachować odpowiedni poziom cholesterolu we krwi, pomaga w problemach z nadciśnieniem i nadwagą. Działa wspomagająco w leczeniu artretyzmu, a nawet jest pomocna w stanach depresyjnych. Nie wypłukuje ona magnezu z organizmu tak, jak ma to miejsce w przypadku kawy, przy czym działa wzmacniająco i pobudzająco na organizm. Aby smak herbaty się nie znudził, warto zaopatrzyć się w zestaw herbat o różnych walorach smakowych.

A może herbata zielona?

Od lat poleca się również picie herbaty zielonej. Zawiera ona polifenole i flawonoidy, które mają korzystne działanie przeciwutleniające dla organizmu. Warto zwrócić uwagę na to, że zielona herbata zawiera kofeinę, jednak mniejszą ilość niż kawa. Działa zatem pobudzająco. Poza tym zielona herbata korzystnie wpływa na pracę mózgu. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, kup zieloną herbatę i przekonaj się, czy odpowiada Ci jej smak. Jeśli czysta zielona herbata nie jest dla Ciebie wystarczająco smaczna, na rynku istnieje już wiele jej smaków.
Zarówno herbata zielona, jak i yerba mate mogą korzystnie wpływać na organizm i samopoczucie. Należy przy tym pamiętać, żeby zawsze zwracać uwagę na własny stan zdrowia i aktualne zapotrzebowanie organizmu. Czasem warto zrobić sobie małą przerwę i zmienić jedną herbatę na inną, by móc później znowu do niej wrócić.

Artykuł partnera

0 Komentarze