Zestaw garnków – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Udostępnij:

​Wielkimi krokami zbliża się do nas Wielkanoc. Przygotowywanie świątecznych dań z całą pewnością okaże się więc dla nas bardzo czasochłonne i wyczerpujące. Jak więc ułatwić sobie pracę kuchenne przed tym jakże ważnym świętem? Najlepszym pomysłem będzie posiłkowanie się dobrej jakości zestawem jednakowych garnków. Na polskim rynku jest jednak całe mnóstwo najróżniejszych ich zestawów, rodzajów i kompletów. W odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie – w niniejszym artykule przedstawimy więc kilka podstawowych zasad, którymi warto kierować się w procesie wybierania zestawu garnków.

Stare garnki, które mamy w domach

Większość Polaków nie dba zupełnie o jakość swych narzędzi kuchennych. Jest to, rzecz jasna, wielki błąd – za który płacą oni nie tylko gorszym smakiem danej potrawy, ale i dłuższym jej przygotowywaniem i bałaganem w kuchni. Ten ostatni czynnik powodowany jest najczęściej faktem, że pojedyncze garnki – pieczołowicie zbierane z wielu, różnych, wybrakowanych kompletów, bądź dokupowane samodzielnie – nijak do siebie nie pasują. Garnki takie zajmują nam więc bardzo dużo, tak cennego w kuchni miejsca. Każdy z nich posiada inne rozmiary – a co za tym idzie nie można złożyć całego zestawu jeden w drugi.

Komplet garnków, czy pojedyncze ich sztuki?

Nietrudno więc zgadnąć, że znacznie lepszym rozwiązaniem, niż przedstawione powyżej zbieranie pojedynczych, niedopasowanych do siebie garnków – jest zakup całego, jednolitego ich zestawu. Elementy kompletu posiadają bowiem zbliżone do siebie parametry – oraz, co ważniejsze – z góry narzucone rozmiary. Można je więc schować jeden do drugiego i zaoszczędzić przy okazji miejsce. W taki sposób utrzymanie naszej kuchni w warunkach większego uporządkowania – okaże się znacznie prostsze, a nas uczyni bardziej zorganizowanymi.

Jak dopasować zestaw garnków do naszych indywidualnych potrzeb?

Żeby dopasować zestaw garnków do naszych indywidualnych potrzeb – powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie oczekiwania względem go mamy? Czy niezbędny będzie dla nas rozbudowany komplet zawierający również rondle? Czy wystarczy nam odpowiednio mniejszy i bardziej uniwersalny? Mocno zaważy więc na naszym wyborze ewentualny fakt posiadania przez nas rodziny, a także jej liczebności.

Dla ilu osób przygotowywać będziemy dania i jak często będziemy to robić? Warto dodać do tego także i fakt, że wiele potraw kompatybilna jest jedynie z jednym rodzajem garnka. Dobrym tego przykładem jest kapusta, bądź przygotowywanie weków. Należy to bowiem robić jedynie w dużych, specjalnie przygotowywanych do tego garnków. Innym przykładem jest rondel. Jest on bardzo poręczny przy gotowaniu niewielkich potraw, jak dla przykładu jajka, czy mleko na poranną zupę.

Podsumowanie

Podsumowując – warto powtórzyć, że największą wygodę podczas prac kuchennych da nam z pewnością jednorodny zestaw garnków. Dzięki jego dopasowanym do siebie kształtom zyskujemy porządek, a dzięki podobnym parametrom – znacznie większą szansę, że przygotowywane przez nas posiłki nie będą się nam przypalać.

Dla poszukujących zestawu garnków polecamy obejrzeć propozycje Prymus AGD.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Czym jest super żywność?

Prawidłowe odżywianie to element nowoczesnego stylu życia, który wybiera coraz więcej osób, pragnących dbać o zdrowie. Często w tym kontekście pojawia się temat tak zwanych superfood. Co...