Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200 All in One - opis produktu

Udostępnij:

Założę się, że wyciskarka wolnoobrotowa kojarzy Ci się z czymś w rodzaju sokowirówki. Choć również za jej pomocą możemy wyciskać sok z owoców, to jednak sposób funkcjonowania jest zasadniczo odmienny od tego spotykanego w klasycznej sokowirówce. Przetestowałem niedawno wyciskarkę wolnoobrotową Hurom H200 All in One. Tradycyjna sokowirówka czyni sieczkę przez wykonane z metalu sito. Wyciskarki Hurom H200 all in one za pomocą zaimplementowanego ślimaka elegancko rozdrabnia warzywa i owoce. W jaki sposób funkcjonuje ów wyciskarka? Co wnoszą wolne obroty wyciskarki? Czy mycie wyciskarki wolnoobrotowej nastręcza jakieś problemy? Odpowiedzi na te interesujące pytania udzielę w poniższych paragrafach.

Co o wyciskarce wolnoobrotowej Hurom H200 All in One mówi producent?

Specyfikacja produktu ujęta została przez producenta na jego stronie (a dokładnie tutaj ->klik). Wczytując się w dokładny opis produktu, dowiesz się o pakiecie rozmaitych korzyści wynikających z użytkowania tej wyciskarki. Jednym z nich jest wbudowana w wyciskarce komora wsadowa Mega Hopper. Ma ona średnicę 14 cm i jest pojemna na 2l. Taka budowa wyciskarki umożliwia nam wrzucenie w całości warzyw i owoców. Mówi się, że czas to pieniądz. W trakcie użytkowania tego sprzętu docenimy oszczędność czasu, którego zyskujemy w pakiecie dzięki takiej oto budowie. Producent komunikuje również inną nie mniej ciekawą zaletę. Ileż to czasu musieliśmy się namęczyć, by wycisnąć sok, korzystając z klasycznej sokowirówki? Korzystając z wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H200 All in One, mamy pewność, że gdy zajmiemy się jakąś inną zajmującą nas czynnością w domu, wyciskarka wyciśnie sok za nas. To jednak nie koniec rewelacji. Jak wspomina producent, wyciskarka Hurom korzysta z odautorskiej technologii SST. Cóż ona oznacza dla potencjalnego użytkownika? SST to skrót od Slow Squeezing Technology, co w przełożeniu na język polski oznacza tyle, co "technologia wolnego wyciskania". SST sprawia, że wyciskarka nie ulega przegrzewaniu się. To z kolei wpływa na jakość wyciskanych soków. Dzięki 43 obrotom soki powstające w wyciskarce zachowują zdrową ilość wartości odżywczych. Jak przebiega cały proces? Otóż noże umieszczone w komorze wsadowej rozdrabniają wrzucone tam produkty, a następnie ślimak, o którym była powyżej mowa miażdży je. Na wrzucone do wyciskarki Hurom produkty działa określone ciśnienie, co powoduje wyciskanie z nich soków. Za sprawą nienagrzewania się maszyny, nie zachodzi proces utleniania. Dzięki temu zjawisku sok z wyciśniętych owoców bądź warzyw nie traci nic ze swoich walorów odżywczych. Zainteresowanych produktem zachęcam do odwiedzin strony producenta, ponieważ za pomocą ciekawych grafik przedstawił on cały proces w szczegółach. 

Marka Hurom ilustruje dalszą część opisu urządzenia. Wyciskarka skonstruowana jest tak, by zmaksymalizować komfort jej użytkownika. Zaimplementowano, i to myślę, że warto podkreślić łatwy w czyszczeniu pojemnik na odpady. Fachowo noszą one nazwę pulpy. Ów pojemnik możemy łatwo wkładać i wyjmować z wyciskarki. Tradycyjne sokowirówki posiadają zazwyczaj metalowe sita. Produkt marki Hurom nie ma niczego takiego. Zamiennikiem owych sit są filtry wielokrotnego użytku. Jeśli skusisz się na zakup wyciskarki marki Hurom, to otrzymasz w zestawie dwa takie filtry. Pierwszy z nich służyć będzie do wyciskania soków gęstych z miękkich owoców i warzyw. Drugi z kolei służyć będzie do produkcji soków klarownych, wytworzonych z twardych produktów. Tyle, jeśli chodzi o filtry zewnętrzne. Czy to urządzenie posiada jakiś typ filtru wewnętrznego?  Oczywiście i służy on w obu kategoriach produktów. Zdaniem producenta do niechybnych zalet opisywanej wyciskarki należą trwały silnik indukcyjny, ciche funkcjonowanie urządzenia i konstrukcja przechylonego o 7 stopni kranika umożliwiającego nam pozyskiwania jeszcze większej ilości soku niż to ma miejsce w klasycznych sokowirówkach. Dzięki specjalnie skonstruowanej pokrywie wsadowej będziemy mogli wrzucać kolejne składniki soku bez konieczności stopowania pracy wyciskarki. Twórca marki nie omieszkał również wspomnieć o równie istotnej z naszego punktu widzenia zalecie, jaką jest ergonomiczny uchwyt oraz całkowicie intuicyjny przycisk z funkcją REV. Na stronie producenta znajdziemy też informacje o ciekawym designie wyciskarki, niewielkim rozmiarze urządzenia oraz trwałości materiału, z którego ją wykonano. Za to ostatnie odpowiada plastik ABS. Zwieńczając charakterystykę urządzenia, warto dodać, że wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200 All in One spotykana jest w czterech wersjach kolorystycznych. Wedle naszych osobistych upodobań możemy wybrać wariant czerwony, biały, czarny i szary.

Specyfikacja urządzenia:

  • zaimplementowana technologia: All in One SST
  • pojemność misy: 500ml
  • obudowa: tworzywo
  • moc silnika: 200W
  • obroty wałka ślimakowego: 43 obroty na minutę
  • waga:  6,5kg
  • średnica otworu wsadowego: 14cm
  • Wymiary: 276 x 286 x 445

Jak złożyć wyciskarkę Hurom H200 All in One?

Jedni ludzie są skłonni czytać instrukcję obsługi, a drugim szkoda na to czasu. Ja wliczam się do tej pierwszej kategorii. Dołączona instrukcja jest napisana w sposób jasny i przejrzysty. Nie znajdziemy tam skomplikowanego, technicznego języka zrozumiałego jedynie dla nielicznych. W skład zestawu wchodzą komora wsadowa, misa na wyciskany sok, klapka od komory wsadowej, ślimak, trzy filtry-dwa zewnętrzne i jeden do użytku wewnątrz, pojemnik na odpady, popychacz, uszczelki, specjalny dzbanek i szczotkę, za pomocą której wyczyścimy urządzenie. Choć liczba elementów wchodzących w skład zestawu brzmi srogo, wierz mi, proces składania wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H200 All in One jest banalnie prosty. Nawet osoby niekorzystające z instrukcji obsługi poradzą sobie z tym zadaniem w mig.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak ugotować bigos?

Nie ma chyba Polaka, który nie lubiłby kiszonej kapusty. Najlepiej oczywiście zrobić z niej bigos. Nie potrzebujemy wielu składników. Wystarczy młoda lub kiszona kapusta, dużo mięsa i...