Co to jest węgiel aktywny?

Udostępnij:

Węgiel aktywny codziennie zyskuje na swojej popularności. Jego obecność coraz częściej można zauważyć w różnego rodzaju pastach do zębów, produkcjach do pielęgnacji skóry, a nawet w systemach do filtracji wody. Co tak naprawdę kryję się pod tą nazwą, że wzbudza tak wielkie zainteresowanie?

Węgiel aktywny występuje także pod pojęciem węgiel leczniczy lub węgiel aktywowany. Powstaje z miazgi drzewnej w temperaturze prawie 900 stopni Celsjusza. W kolejnym etapie zostaje aktywowany za pomocą pary wodnej.

Węgiel aktywny - działanie

O skuteczności węgla aktywnego jesteśmy przekonywani na każdym kroku. Nikogo już nie dziwi jego obecność w pastach do zębów. Już niewielka ilość węgla, skutecznie działa z przebarwieniami powstałymi na zębach. Doskonale sprawdzi się wśród tych osób, które borykają się z problemem przebarwień np. po kawie czy po herbacie. Aktywny węgiel jest także podstawowym składnikiem wielu kosmetyków. Najczęściej używany w maseczkach, kremach i różnego rodzaju peelingach. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry. Ponadto może być stosowany do każdego rodzaju cery, co zdecydowanie zwiększa jego funkcjonalność. Węgiel aktywny posiada silne właściwości adsorpcyjne, dzięki czemu wykazuje działanie antybakteryjne i oczyszczające, co sprawdza się chociażby w przypadku maseczek. Często wykorzystywany również do pielęgnacji włosów, bowiem zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się, a dodatkowo sprawdza się w walce z łupieżem oraz oczyszcza włosy z nadmiaru sebum i szkodliwych toksyn. Obecność węgla aktywnego w kosmetyce jest obecnie powszechnie stosowanym zjawiskiem. Z jego zalet codziennie korzysta szerokie grono odbiorców.

Skuteczność węgla aktywnego

Węgiel aktywny występuje nie tylko w kosmetyce. Jego obecność można spotkać także w systemach filtracji wody, filtrach powietrza, maskach ochronnych oraz okapach kuchennych. Ogromną zaletą jest to, że węgiel chroni przed wdychaniem zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Ponadto odpowiada za wiązanie szkodliwych patogenów, które znajdują się w wodzie, a umieszczony w okapach skutecznie niweluje nieprzyjemny zapach w kuchni.

Węgiel aktywny występuje pod różną postacią. Najczęściej jednak można spotkać go w postaci tabletek lub w formie sproszkowanej, które znajdują się także w ofercie firmy Soul-Farm. Ponadto, węgiel w wersji 100g pochodzi z połączenia 3 miazg: z buka, dębu i brzozy, co dodatkowo potęguje jego wyjątkowość.

Artykuł zewnętrzny

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak rozpoznać wysokiej jakości kebab?

Mistrz kuchni potrafi przekształcić słynnego na całym świecie doner kebaba w pyszny, pożywny posiłek. Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu jakości doner...