Przez żołądek do serca – hit czy mit? Rozważania z przymrużeniem oka

Udostępnij:

Stare powiedzenie mówi: "przez żołądek do serca", ale czy w dzisiejszym świecie nadal się sprawdza? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. Oto nasze rozważania, ale z przymrużeniem oka.

Zwariowany świat – wirtualny świat

Dzisiejsze czasy są jakieś dziwne, można powiedzieć, że większość ludzi bądź całkiem sporo żyje raczej w wirtualnym świecie. Niektórzy zamiast spędzać wspólnie czas, wolą spędzać go na Instagramie publikując co rusz to nowe zdjęcia, oczywiście obrobione wieloma filtrami i tak wyretuszowane, że trudno ocenić czy jest jeszcze na nich coś prawdziwego. Osoby, które mają odrobinę „oleju w głowie” wiedzą, że wirtualny świat nie ma nic wspólnego z tym realnym, a życie na Instagramie nie jest prawdziwe. Można odnieść wrażenie, że zamiast żyć, próbujemy kreować życie. Zatem czy w tym sztucznym świecie jest jeszcze miejsce na miłość i zachowanie relacji, bo jak dotrzeć do osoby, której celem jest głównie publikowanie zdjęć? Chyba po przygotowaniu posiłku najlepiej wysłać jej zdjęcie, oczywiście obrobione bądź oznaczyć ją na fotografii. Niestety dochodzi już do tak patologicznych sytuacji, że w restauracji zamiast jeść zaserwowany posiłek niektórzy robią jego zdjęcia, tylko po to, aby wstawić na portale. Zatem jeżeli chcecie wyznać takiej osobie miłość i dotrzeć do niej przez żołądek będziecie musieli postawić na robienie zdjęć jedzenia. A więc koniecznie przygotujcie dla niej pyszny deser, może chociaż zje go oczami. Polecamy zrobienie ciasta czekoladowego z truskawkami, bo pewnie obłędnie będzie się prezentować na Insta, a żeby je wykonać przydarzą się Wam ultra ciekawe akcesoria cukiernicze.

Gdy wszyscy dbają o linię

Jak dotrzeć do serca innej osoby przez żołądek, jeżeli ciągle jest na diecie? Na to pytanie nie ma właściwej odpowiedzi. Naszym zdaniem najlepiej będzie przygotować dla niej w pełni dietetyczne dania, a więc koniecznie na bazie grillowanych warzyw, sosu sojowego oraz kiełków. Możecie także przygotować sałatkę, ale dip musicie zrobić na wodzie, gdyż wszelkie dodatki oleju bądź oliwy z oliwek nie są wskazane. Przyda się też zrobienie deseru, a nic tak nie wyzwala pożądania jak afrodyzjaki czyli ciasto brownie, ale nie możecie wykonać go na bazie czekolady, zatem pozostaje wersja buraczana bądź na bazie czerwonej fasoli i mąki orkiszowej. Naszym zdaniem smak ma dosyć osobliwy, a dokładnie mówiąc okropny, ale cóż czasami bycie fit sprawia, że traci się zdrowy rozsądek. Zatem jeżeli dla osoby na ciągłej diecie chcecie przygotować deser, to przydadzą się Wam foremki czy urocze blaszki, które będą zachwycać estetyką, wszak ważna jest właśnie estetyka, bo na smak zasadniczo nie ma co liczyć. Jeżeli szukacie ciekawych modeli blach czy ozdobnych tylek, to takie akcesoria cukiernicze w sklepie El Handel dostępne są w bardzo korzystnej cenie.

Coś normalnego dla normalnych

Podobno nie można mówić, że coś nie jest normalne, więc w sumie my będziemy używać słowa osobliwe. Jeżeli nie należycie do osobliwych osób, które życie na Instagramie i ciągłą dietę stawiają przed normalnymi relacjami i kontaktami z drugim człowiekiem, to możecie pokazać swoje uczucie poprzez gotowanie dla drugiej osoby. Bądźmy szczerzy, we współczesnym świecie wielu ludzi idzie na łatwiznę i zamiast robić pyszne domowe dania, kupują gotowce. Ale my stawiamy na domowe posiłki i zachęcamy do ich przygotowywania, dzięki temu zachwycicie swojego partnera czy partnerkę Waszą troską.

Przez żołądek do serca – hit czy mit?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, do jakiej grupy osób należycie. Jeżeli w głowie macie tylko wirtualny świat i wasza druga połówka jest taka sama, to radzimy Wam wymienianie się fotkami jedzenia. Z kolei jeżeli żyjecie w realnym świecie, to poprzez jedzenie naszym zdaniem możecie ukazać nie tylko uczucie, ale i troskę, a także pokazać jak bardzo ciepłą i rodzinną osobą jesteście.

Nasze rozważania podsumujemy stwierdzeniem, że warto o siebie dbać i codziennie się troszczyć. Zatem od czasu do czasu polecamy zrobienie sobie przysłowiowego detoksu od smartfona i spędzenie czasu wspólnie, ale bez nowinek technologicznych, gdyż niedługo dojdzie do tego, ze zapomnimy jak się ze sobą rozmawia i będziemy wysyłać tylko wiadomości na Messengerze czy SMS-y.

Artykuł zewnętrzny

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Audiobooki – czy można je wykorzystać, aby...

Wspólne gotowanie, odkrywanie nowych smaków i staranne dobieranie składników… rodzinne przygotowywanie posiłków może być przyjemne zarówno dla dziecka...