3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru tostera

Udostępnij:

​Tostery to bardzo proste urządzenia, które dla wielu z nas są nieodzownym elementem wyposażenia kuchni, niezbędnym do przygotowania pysznego śniadania. Mimo nieskomplikowanej konstrukcji modele tosterów mogą różnić się od siebie wieloma parametrami. Sprawdź, na jakie 3 rzeczy trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru testera.

  1. Pojemność
  2. Funkcja rozmrażania
  3. Funkcja podgrzewania bułek

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając toster, jest jego pojemność. Musimy więc określić, czy potrzebujemy niewielkiego sprzętu do podpieczenia jednego bądź dwóch tostów, czy może większego urządzenia, które spełni oczekiwania wszystkich domowników. Tostery mogą posiadać praktyczną funkcję rozmrażania, dzięki której możemy otrzymać idealnie chrupkie tosty z zamrożonych kromek. Przydatną funkcją jest podgrzewanie bułek, do której wykorzystuje się specjalny ruszt tostera.

Pojemność

1, 2 a może 4 tosty? Dzięki dużej różnorodności tosterów można wybierać modele o pojemności jednej, dwóch, a nawet czterech kromek. Znajdziemy również sprzęty umożliwiające opiekanie jednej lub dwóch długich kromek pieczywa. Mniejsze modele sprawdzą się w przypadku singli oraz par, a większe sprzęty z pewnością spełnią oczekiwania kilkuosobowej rodziny.

Funkcja rozmrażania

Funkcja rozmrażania wydłuża cykl pieczenia, aby zamrożone kromki mogły szybko stać się pyszne i chrupiące. Pieczywo najpierw jest rozmrażane w kieszeni tostera, a następnie podpiekane, aż osiągnie pożądany stopień przyrumienienia. Modele z ta opcją wyposażone są też często w funkcję podgrzewania, dzięki której szybko można otrzymać ponownie chrupiące tosty, nawet, jeśli nieco o nich zapomnieliśmy w ferworze porannych przygotowań.

Funkcja podgrzewania bułek

Ruszt do opiekania bułek to dodatek, który pozwala podgrzać bułki lub rogaliki. Ciepło wydobywa się z wnętrza tostera, ogrzewając i rumieniąc bułeczki.

Wybór tostera może stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, gdy trafimy na bogaty wybór urządzeń tego typu. W pierwszej chwili zwrócimy zapewne uwagę na wygląd tostera, który powinniśmy dopasować do wystroju kuchni. Warto jednak zastanowić się nad dodatkowymi funkcjami, które wpływają na komfort użytkowania. Bardziej zaawansowane modele będą ich miały kilka. Możemy więc znaleźć tostery z wieloma stopniami opiekania, funkcją opiekania jednostronnego czy funkcją służącą do podnoszenia małych kromek. Jeśli chcesz znaleźć idealny toster, porównaj modele i opcje, jakie posiadają, aby dokonać właściwego wyboru. To proste urządzenie może umilić Ci każde śniadanie. 

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Latte macchiato i mocha, czyli idealne proporcje...

Kawa niejedno ma imię. Jeśli jesteś zwolennikiem subtelniejszych nut smakowych i nie przepadasz za klasycznym i mocnym espresso, warto sięgnąć po kawy mleczne, takie jak latte macchiato...