Catering dietetyczny - dlaczego warto skorzystać z usług diety pudełkowej

Udostępnij:

Catering dietetyczny to usługa, która w ostatnich latach zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników, a oferty firm cateringowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. O ile, jeszcze kilka lat temu, dieta pudełkowa była obiektem zainteresowania przede wszystkim sportowców, tak dzisiaj, coraz częściej sięgają po nią zwykli „Kowalscy”. Analizując zalety tego rozwiązania,  śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że ten wyraźny trend wzrostowy, w najbliższych latach, powinien się utrzymać.

Jakie są zalety pudełkowej i dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Dla zapracowanych

Z cateringu dietetycznego bardzo często korzystają osoby zabiegane w ciągu dnia, mocno zapracowane, takie, które nie mają czasu nawet myśleć o zdrowym odżywaniu, a tym bardziej nie mają go na przygotowywanie jedzenia oraz wcześniejsze, przemyślane zakupy składników. Intensywny tryb życia często idzie w parze z niedojadaniem lub spożywaniem szybkich, mało wartościowych przekąsek, nie będących w stanie dostarczyć organizmowi energii niezbędnej do wzmożonego działania lub nadrabianiem całodziennych zaległości żywieniowych wieczornymi, obfitymi kolacjami. Taki sposób odżywania niesie ze sobą określone, negatywne konsekwencje w obszarze zdrowia, kondycji fizycznej oraz psychicznej. Dieta pudełkowa w takiej sytuacji jest rozwiązaniem idealnym. Możliwość otrzymania gotowych, zdrowych, zbilansowanych oraz łatwych do zabrania ze sobą  posiłków, rozwiązuje wspomniane wyżej problemy. Gotowe do spożycia dania, bez konieczności wcześniejszego ich przygotowania, idealnie wkomponowują się w potrzeby osób żyjących w ciągłym biegu, a oszczędność czasu oraz zyski w obszarze zdrowia, są nieocenione. 

Wsparcie w realizacji celu

Posiłki dostarczane klientom korzystającym z cateringu dietetycznego to nie tylko dania gotowe do spożycia, bo takich przecież znajdziemy mnóstwo na sklepowych półkach. Diety pudełkowe zapewniają dania zbilansowane pod kątem całodziennego zapotrzebowania kalorycznego danej osoby, uwzględniając jej indywidualne cele jak np. odchudzanie, utrzymanie wagi lub zbudowanie tężyzny fizycznej. Każda dieta skonfigurowana jest na podstawie naszych aktualnych parametrów, takich jak: waga, wzrost, tygodniowa aktywność fizyczna oraz celu, do którego dążymy. Dopiero uwzględnienie tych wszystkich składowych, pozwala opracować najlepszą dla nas dietę, która znajdzie swój wyraz w przygotowywanych dla nas posiłkach.

Precyzyjne liczenie kalorii, procentowego udziału białek, węglowodanów, cukrów oraz zapewnienie odpowiedniej podaży witamin i mikroelementów, to zadania, które bardzo często demotywują osoby chcące dokonać określonej zmiany w swoim życiu. Jeśli dodamy do tego konieczność wcześniejszego szczegółowego planowania posiłków, robienia zgodnych z tym planem zakupów, a następnie gotowanie i porcjowanie poszczególnych dań, realizacja wcześniej obranego celu wydaje się zadaniem naprawdę trudnym, a dla wielu osób wręcz niemożliwym. Nawet, jeśli ktoś wykaże się naprawdę silną wolą i motywacją, nie można zapominać o tym, że do przygotowania zdrowych, zbilansowanych dań potrzebna jest również konkretna wiedza z zakresu dietetyki i żywienia, a zgłębienie tego tematu również wymaga czasu oraz samozaparcia.  

Catering dietetyczny rozwiązuje te wszystkie problemy. Korzystając z wiedzy dietetyka z firmy cateringowej i jasno określając na czym nam zależy, otrzymujemy dietę wspierającą realizację naszych celów.

Na przekór nudzie i rutynie

Szeroka oferta firm cateringowych oraz duża dostępność ich usług, a także wygoda samego rozwiązania sprawia, że po dania w pudełku coraz częściej sięgają również osoby chcące urozmaicić swoją kulinarną rzeczywistość oraz takie, które już teraz przestrzegają określonej diety (np. bezmięsnej lub pozbawionej glutenu/laktozy) i w jej ramach poszukują nowych smaków, nowych kulinarnych rozwiązań oraz lepiej zbilansowanych posiłków. W większości firm cateringowych, menu układane na cały tydzień zapewnia pełne zróżnicowanie posiłków, a zestaw dań na każdy dzień zwykle zabezpiecza wszystkie smakowe potrzeby, nie zapominając o słodkiej przekąsce. W tym kontekście catering dietetyczny od fitking.pl będzie bardzo dobrym urozmaiceniem np. dla osób przygotowujących jeden posiłek, porcjowany na kilka dni do przodu. Nie tylko dostarczy on niezbędnych składników odżywczych, ale również przełamie rutynę sprawiając, że codzienna dieta będzie również przyjemnością.

Motywacje osób korzystających z cateringu dietetycznego mogą być bardzo różne. W diecie pudełkowej każdy odnaleźć może rozwiązanie problemu, z jakim aktualnie się boryka, wsparcie w dążeniu do realizacji obranego celu lub odpowiedź na jakąś swoją konkretną potrzebę. Jeśli zestawimy to ze stałym rozwojem oferty firm cateringowych, spodziewać się można dalszego wzrostu zainteresowania ich usługami.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

FOCCACIA I RÓŻNE JEJ ODMIANY

Placek wypiekany we wszystkich włoskich domach, miękki w środku i chrupiący na zewnątrz, płaski, posiadający złocisty kolor, a także niezapomniany aromat przypraw. Możliwe, że wielokrotnie...