Wszystko co musisz wiedzieć o diecie wysokobiałkowej

Udostępnij:

​Dieta odchudzająca to duże wyzwanie dla Twojego organizmu i psychiki. Czy dieta wysokobiałkowa to dobry wybór?

Na czym polega dieta wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa to tak zwana dieta wysokoproteinowa, która polega na zwiększeniu białka w diecie, przy jednoczesnym ograniczeniu tłuszczów i węglowodanów. Zwiększenie białka korzystnie wpływa na rozbudowę mięśni oraz powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki diecie białkowej zwiększa się przemiana materii, co powoduje zmniejszenie masy ciała. Dieta białkowa nie powinna być stosowana przez bardzo długi czas, ponieważ może spowodować utratę zdrowia.

Co możesz jeść na diecie wysokobiałkowej

Na diecie białkowej musisz stosować przede wszystkim produkty białkowe typu: jogurt naturalny, białka jaj, kefir, serek wiejski, twaróg, chude mięso z indyka lub kurczaka. Uzupełnieniem produktów o wysokiej zawartości białka powinny być warzywa i owoce o niskiej zawartości cukru. Podczas diety należy pamiętać o piciu dużych ilości wody, by nie doprowadzić do zakwaszenia organizmu, co może skutkować chorobami nerek.

Jakie są zasady diety wysokobiałkowej

Średnia norma dzienna dla osoby dorosłej wynosi około 1 grama na kilogram masy ciała. W czasie stosowania diety nieodzowna jest aktywność fizyczna, ponieważ spożywanie dużej ilości białka bez aktywności nie zmieni się w masę mięśniową, ale odłoży się jako tłuszcz oraz osłabi siłę mięśni.  Przykładowy jadłospis na odpowiednią ilość białka znajdziesz na stronach internetowych lub możesz skorzystać z pomocy dietetyka, który ustali odpowiedni sposób żywienia pod Ciebie.

Dla kogo dobre są diety wysokobiałkowe?

Dieta proteinowa polecana głównie jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia na przykład dla sportowców lub stałych bywalców siłowni. Na dietę nie powinny się decydować osoby prowadzące głównie siedzący tryb życia, ponieważ spożywane produkty wysokobiałkowe zamienią się w tkankę tłuszczową. Z diety nie powinny korzystać osoby, które mają chore nerki, ponieważ może to przyczynić się to pogorszenia stanu zdrowia. 

Dieta Dukana - czy to dobry wybór

Dieta Dunka to najpopularniejsza dieta wśród diet białkowych. Założeniem diety jest spożywanie posiłków z dużą ilością białka. W diecie nie ma ograniczeń co do ilości jedzenia, jednak muszą to być produkty zalecane tylko do tej diety. Cała dieta składa się z czterech etapów, które zakładają osiągnięcie zamierzonego celu. Dieta bogatobiałkowa pomaga w regeneracji tkanki mięśniowej oraz pozbyciu się z organizmu ze zbędnych kilogramów.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak ustalać godziny posiłków, będąc na...

​ Jak ustalać godziny posiłków, będąc na diecie? Szybka pobudka, kubek gorącej kawy w biegu, a następnie szaleństwo spotkań i obsługiwanych klientów w pracy. Okazuje się, że pora...