Prawidłowe odżywianie to element nowoczesnego stylu życia, który wybiera coraz więcej osób, pragnących dbać o zdrowie. Często w tym kontekście pojawia się temat tak zwanych superfood. Co to takiego i czy rzeczywiście warto po nie sięgać?

Moda na zdrowe odżywianie

Moda na zdrowe odżywianie zyskuje na sile. Ludzie podchodzą coraz świadomiej do tego, co trafia na ich talerze. Dokładnie przyglądają się składnikom wszystkich dań, z rozsądkiem komponują jadłospisy, wybierają z uwagą produkty wysokiej jakości, bez sztucznych dodatków, antybiotyków i GMO.

Przemyślany dobór produktów spożywczych staje się elementem zdrowego trybu życia, który przekłada się na lepszą kondycję, poprawę funkcjonowania organizmu i dobre samopoczucie.

Czy rzeczywiście planowanie i kompleksowe działania da się zastąpić pojedynczymi „super” składnikami?

Superfood – co to takiego?

Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się produkty określane mianem „superfood”. Według mediów mają to być artykuły spożywcze o wyjątkowych właściwościach, wpływających korzystnie na poprawę zdrowia, kondycji fizycznej i nastroju.

Superfood to żywność nieprzetworzona, w której składzie znajduje się wiele cennych składników odżywczych, w tym minerały i witaminy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Regularne spożywanie tego typu produktów uzupełnia codzienną dietę o przeciwutleniacze, aminokwasy i błonnik.

Żywność tego typu powinna pochodzić od renomowanych i zaufanych dostawców, najlepiej z ekologicznych upraw.

Co się zalicza do superfood? W ramach tej kategorii znajdziemy rozmaite owoce, nasiona i orzechy. Spory wybór takich produktów można znaleźć na stronie: https://sklepagnex.pl.

Wśród nich spotyka się artykuły spożywcze egzotyczne: jagody goji, camu camu, kurkuma, acai. Nie oznacza to jednak, że produkty rodzime nie mogą być równie zdrowe. Warto choćby sięgać po: pestki dyni, orzechy, siemię lniane, szpinak.

Równowaga podstawą zdrowia

Niestety, nie da się przy pomocy jednego, nawet najzdrowszego produktu spożywczego skutecznie poprawić kondycji zdrowotnej. Podstawą musi być bowiem odpowiednio zbalansowana dieta, bogata we wszystkie potrzebne składniki.

Powinno się ją tworzyć w oparciu o piramidę żywieniową, w której tak zwane superfood, czyli zdrowa, wartościowa i naturalna żywność pełni oczywiście ważną rolę i pomaga dostarczać wszystkich ważnych mikro oraz makroelementów.

Oprócz tego trzeba zadbać o regularność spożywania posiłków oraz picie dużej ilości płynów, w tym przede wszystkim wody.

Aktywność fizyczna – gwarancja dobrej formy

Poza dietą zdrowy tryb życia opiera się również na aktywności fizycznej. Nie oznacza to jednak wyczynowego uprawiania sportu. Każdy może znaleźć rozwiązanie dopasowane do swojej kondycji. A pomysłów na to jest naprawdę wiele.

Ważne, aby działać systematycznie i dopasowywać obciążenia do swoich możliwości. Niech stanie się to zwyczajem, który daje nie tylko zdrowie, ale też prawdziwą przyjemność.

Super żywność – rozsądek i kompleksowe podejście

Pamiętajmy, że nie można zrzucić całej odpowiedzialności za zdrowie na superfood. Nie są to magiczne składniki, które poprawiają formę. Mimo to trzeba wprowadzać do diety tego typu nieprzetworzone produkty. Dostarczą witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Zdrowy tryb życia to jednak podejście znacznie bardziej kompleksowe. Trzeba zbudować prawidłowo zbalansowany jadłospis, a oprócz tego dbać o odpowiednią ilość snu oraz regularnie uprawiać sport. Dopiero te wszystkie elementy razem stanowią prawdziwy i skuteczny sposób na super formę.

Artykuł sponsorowany

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Idealne frytki w czterech krokach

Kocha je wielu, anty-fanów wskazać trudno. Frytki podbijają podniebienia od dekad i nic nie wskazuje na to, by kombinacja ziemniaka, soli, tłuszczu i wysokiej temperatury miała kiedykolwiek...