Śniadanie - ważny posiłek dziecka

Udostępnij:

Śniadanie to jeden z istotniejszych posiłków w ciągu dnia. To zastrzyk energii do działania na wiele godzin. Od śniadania w dużej mierze uzależniony jest prawidłowy rozwój dziecka czy jego wyniki w nauce. 

Śniadanie to pierwszy posiłek w ciągu dnia. Je się go po długiej przerwie nocnej, która w przypadku dzieci trwać może niekiedy nawet dwanaście godzin. Dlatego też posiłek ten uważa się powszechnie za najważniejszy w ciągu całego dnia. Odpowiednio skomponowane śniadanie dostarcza energii do działania i składników odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania rozwijającego się jeszcze organizmu. 

Co jeść na śniadanie?

Klasycznie na śniadanie spożywa się dwie kompozycje w formie zupy mlecznej bądź kanapek. Przygotowując wariant oparty w dużej mierze na produktach mlecznych warto wybierać mleko o zawartości tłuszczu niższej niż 2%. Ponadto dobrym rozwiązaniem są naturalnie fermentowane napoje mleczne takie jak kefir, jogurt czy maslanka.

Ciekawą dla nich alternatywą są popularne od kilku lat napoje roślinne np. Napój sojowy, ryżowy, kokosowy czy migdałowy. Bogatym źródłem węglowodanów są z kolei naturalne płatki owsiane, żytnie czy jeczmienne orz kasze takie jak kasza jaglana, jęczmienna, a także komosa ryżowa i amarantus. Oprócz tego śniadanie warto urozmaicić świeżymi lub suszonymi owocami oraz orzechami, pestka i i nasionami wszelkiego rodzaju.

kanapka śniadaniowa

Kanapka śniadaniowa

Przygotowując na śniadanie kanapki warto sięgać po pieczywo pelnoziarnistei razowe. Gdy dziecko ich nie akceptuje można zdecydować się na pieczywo mieszane. Kanapkę wystarczy posmarować masłem, margaryna lub pastą z awokado czy nasion roślin strączkowych. Sprawdza się też humus. Dodatkiem do kanapki może być wędlina, ser żółty, twarożek, jajka, pasty rybne czy różnego rodzaju pasty roślinne. Poza tym na śniadanie obowiązkowo powinno się jeść warzywa. Stanowią one urozmaicenie posiłku zarówno pod względem wyglądu, jak i smaku czy wartości odżywczych. 

Sniadanie – najważniejszy posiłek

Odpowiednio skomponowane śniadanie stanowi bogate źródło energii i składnikow odżywczych potrzebnych do działania każdego dnia. Dzieci, które regularne Jedz pełnowartościowe śniadania wykazują lepszy poziom koncentracji podzczas lekcji w szkole. Tym samym. Osiągają znacznie wyższe wyniki w nauce i lepiej przyswaja wiedzę  Śniadania ma także duże znaczenie z punktu widzenia wydolności fizycznej młodego organizmu i osiągnięć natury sportowej. Dzieci, które rano nie jedzą śniadania są apatyczbe i nie mają energii. 

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Co to jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny codziennie zyskuje na swojej popularności. Jego obecność coraz częściej można zauważyć w różnego rodzaju pastach do zębów, produkcjach do pielęgnacji skóry, a nawet...