Choć porcelana Kristoff istnieje na rynku od 1831 roku, dopiero od niedawna w katalogu firmy pojawiło się nowoczesne wzornictwo. Rozmawiamy z Magdaleną Pilaczyńską, autorką jednej z uroczych kolekcji. Większość prezentowanych niżej egzemplarzy będzie można obejrzeć ją na wystawie „Kod Miasta” w Concordia Design Poznaniu już od najbliższego wtorku. Wernisaż odbędzie się 6. marca o godzinie 18.00.

Jak nazywa się dokładnie twój brand i czym jeszcze się zajmujesz?

Mój brand to magdapilka, zajmuję się grafiką, najchętniej wydawniczą, projektuję plakaty, identyfikację wizualną, okładki książek, albumów CD, publikacje, również strony internetowe, robię ilustracje oraz ostatnio wzory na porcelanę. Bardzo lubię łączyć elementy vintage ze współczesnym projektowaniem. Moje prace można zobaczyć na stronie www.magdapilka.cal24.pl.

Porcelana Kristoff ma raczej konserwatywną linię. Skąd pomysł na odświeżenie marki i jak doszło do współpracy?

Moim marzeniem było zaprojektowanie wzorów na porcelanę, ponieważ uważam że jest to doskonała baza dla grafiki. Porcelana pełni funkcję zarówno dekoracyjną  jak i użytkową i to nadaje dodatkowy sens wzorom, które ją zdobią, oprócz tego sama jestem „zbieraczem” i miłośnikiem porcelany. Porcelana Kristoff szukała projektantów, którzy zaprojektowaliby nowe wzory aby odświeżyć markę i pokazać coś, czego na polskim rynku nie ma lub jest tego bardzo niewiele – świeże, „lekkie” projekty. Wspólna znajoma skontaktowała mnie z Margaretą Jarząbek z Porcelany Kristoff i tak doszło do współpracy. Jestem z niej bardzo zadowolona, ponieważ spotkałam się z niezwykle otwartym i odważnym podejściem z ich strony. Myślę, że zaowocuje to docenieniem tej marki, która w swojej ofercie ma również proste, nowoczesne linie. Mnie bardzo cieszy to, że nie bali się zaryzykować i pokazali coś innego, niż zwykle oglądamy na porcelanowych serwisach.

Opisz swoją kolekcję w 5 słowach:

Biel, lekkość, zabawa, przyjemność, smacznego!

Fot: materiały prasowe.

Tagged with:  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>